half-circle-image

 

Často kladené otázky

 

 • Je vlastnictví nemovitosti v USA nějak omezeno?
  Ne, není. Vlastnictví nemovitostí v USA není pro občany České republiky nijak omezeno.

 

 • Proč bychom si měli vybrat nemovitost na Floridě?
  Protože jsou nemovitosti na Floridě v současné době levné a očekává se rychlý a trvalý růst cen nemovitostí. Na Floridě je dále příjemné teplé celoroční počasí s nádhernými plážemi a čistou tyrkysovou vodou. 

 

 • Je v současnosti výhodné nakupovat domy na Floridě?
  Ano, ceny domů jsou v současné době stabilizované a jsou na úrovni o 30% nižší než před krizí. Podle posledních prognóz prováděných realitními kancelářemi se trh s nemovitostmi nastartoval a je předpoklad jeho nárůstu minimálně o 6% ročně.

 

 • Můžu dům pronajímat?
  Ano, dům můžete dále pronajímat, veškerý servis s tímto spojený zajišťuje naše společnost.

 

 • Je nákup domu bezpečný?
  Ano, spolupracujeme s předními realitními agenturami a nákup nemovitosti se provádí prostřednictvím právní kanceláře na Floridě.

 

 • Mohu si koupit nemovitost na Floridě, aniž bych vycestoval z ČR?
  Ano, je to možné. Naše společnost vás ve všech krocích profesionálně zastoupí. Osobní návštěvu a prohlídku nemovitostí ale vřele doporučujeme. Nic nenahradí osobní zkušenosti přímo na místě.

 

 • Je výhodné koupit nemovitost na firmu?
  Je to velmi individuální, záleží na účelu, za jakým nemovitost kupujete. Chcete-li vilu nadále pronajímat, jak časté bude vlastní obývání, kolik bude majitelů apod.

 

 

 • Potřebuji k vycestování do USA víza?
  Nikoliv. Od ledna 2009 mohou občané ČR cestovat do USA v rámci bezvízového styku, jen na základě vyplnění online formuláře a obdržení povolení - ESTA – elektronický systém cestovní registrace do USA. Předpokladem je držení biometrického pasu, který se vydává od září 2006. ESTA je platná po dobu dvou let.

 

 • Kolik je na Floridě daň z nemovitosti?
  Daň z nemovitosti je složitě vypočítávána z polohy nemovitosti, s přihlédnutím k urbanistickým prvkům v okolí, k úrovni zastavěnosti nebo kvality infrastruktury. Průměrně tato daň činí 1,5% - 2% z tržní ceny nemovitosti a platí se jednou ročně. Každý rok je tato daň valorizována dle odhadu růstu nebo poklesu ceny nemovitosti.

 

 • Když se stanu majitelem domu nebo bytu, dostanu Zelenou kartu?
  Vlastnictví rezidenční nemovitosti neopravňuje majitele k obdržení tzv. Zelené karty neboli povolení k trvalému pobytu. Z hlediska zákona se nejedná o komerční aktivitu, bez ohledu na výši investice.

 

 • Jsou všechny Vaše služby v češtině?
  Ano, veškerý náš servis, včetně právního, je v českém jazyce a to i na území USA.

 

 • Zajistí mi Vaše společnost cestu na Floridu?
  Ano, rádi Vám zajistíme vše potřebné pro Vaše pohodlné cestování, od letenky až po pronájem auta, prostřednictvím našeho smluvního partnera CK Fischer. Na letišti Vás bude čekat náš zástupce, který zorganizuje Váš pobyt na Floridě, zodpoví Vaše otázky a zajistí prohlídky zvolených nemovitostí.

 

 • Co je Fly and Buy program?
  Nabízíme Vám "fly and buy" program - v případě, že se rozhodnete pro koupi naší nemovitosti, uhradíme Vám cestovní náklady až do výše 500 USD.

 

circle-second-half
contact-image-circle

 

OSTRAVA

Gorkého 3037/2
702 00  Moravská Ostrava

+420 596 156 301
+420 774 454 551

 

PRAHA

Italská 24

120 00  Praha - Vinohrady

+420 774 454 551

 

BRATISLAVA

Tomášikova 17

821 09  Bratislava

+420 774 454 551

USA

330 S PINEAPPLE AVE

SUITE 106

SARASOTA, FL 34236

+1 (617) 697-5570

Fotografie použité na stránkách pochází z volně dostupných zdrojů, osobních zdrojů nebo z realitních nabídek odpovídajících nemovitostí.